POMERANIANS

ponuka

21. April 2014 Ceny a dôležité informácie

Šteniatka od nás:

 
Šteniatka z našej chs odchádzajú najskôr vo veku 8 týždňov. V žiadnom prípade nedávame šteniatka mladšie.
K šteniatkam dostanete kúpnu zmluvu, rodokmeň, pas, balíček do začiatku a tiež niekoľko nami overených chovateľských rád.
Šteniatka sú socializované, sú zvyknuté na bežný chod domácnosti, na cudzích ľudí, iných psov, sú naučené voziť sa v aute, sú naučené na prechádzky bez vodítka – reagujú na svoje meno a poznajú povel „FUJ“ (naše šteniatka sú obvykle veľmi živé a zvedavé, takže tento povel oceníte).
Naša chs nefunguje typom: predaj a zabudni. Spätná väzba od nových majiteľov je pre nás veľmi dôležitá. Každá informácia a fotka nás veľmi poteší a radi ju zverejníme na našich webových stránkach.
 

FAQ:


Chcem plemeno Boo:
Nechováme a nepoznáme plemeno Boo. (Boo je meno psa, plemeno je pomeranian) Ak ostriháte typického pomeraniana tak môže vyzerať ako Boo, o nemeckom špicovi to povedať nemôžem. 
Chcem aby mal psík v dospelosti maximálne 1,20 kg:
Čo je toto za kritérium? A čo ak bude mať 1,50 kg? Čo potom? Už ho nebudete chcieť? Našou prioritou nie je váha psa a ak je tou vašou, potom nie sme pre vás správna voľba pri výbere šteniatka.
Chcem pomeraniana bez PP:
Z našej chovateľskej stanice nikdy nedostanete šteniatko bez PP. Preukaz pôvodu nenavyšuje cenu šteniatok a nezaväzuje vás k chodeniu na výstavy. Je to doklad, že dostanete plemeno, ktoré ste si naozaj vybrali.
Ale ja som na „Bazoši“ videla pomeraniana za 100,- Eur:
Ak máte radi prekvapenie, tak si ho určite kúpte. V lepšom prípade „to“ čo vám ponúkajú bude mať s pomíkom spoločný aspoň (alebo len) počet nôh.
Môžeme sa prísť s deťmi ku vám pozrieť?
Nie. Vezmite deti do ZOO. Náš chov prezentujeme takmer na všetkých slovenských výstavách (kalendár výstav nájdete na SKJ). Radi vás tam uvidíme. Budúci majitelia našich šteniatok sú u nás samozrejme vítaní. Chceme aby videli v akom prostredí sú šteniatka aj ostatné naše psy chované.
Keď sa vám narodia šteniatka, tak mi dajte vedieť.
Nehnevajte sa, ale nedáme. Chodí nám mnoho mailov ohľadom šteniatok. Z jedného mailu nevieme zistiť, kto o šteniatko má vážny záujem a kto píše len tak. Nemôžeme teda po narodení šteniatok odpisovať na všetky maily, ktoré nám prišli v priebehu roka. Preto ak budete mať záujem o naše šteniatka odporúčam sledovať našu stránku a z času na čas sa pripomenúť aj mailom. Nerobíme čakacie listiny. Rezervácie na šteniatka robíme až keď sa narodia.
 
 

NIEČO VIACEJ O CENÁCH:

Cena šteniatok je závislá od mnohých vecí. O čom je reálne cena šteniatka a o čom by mala byť sú dve úplne odlišné veci.
Čo by sa malo do ceny započítať:
Nákupná cena fenky + náklady spojené s importom, cena za krytie + náklady ak sa za krycím psom cestuje, veterinárne náklady na fenku, krmivo, náklady na výstavy, veterinárna starostlivosť o šteniatka.
Aby som priblížila aké podstatné je navýšenie ceny za PP:
(ceny, ktoré uvádzam sa týkajú konkrétne nášho prípadu jedného importu a informácií od ostatných chovateľov)
Nákupná cena fenky – 6.000,- CAD (3.930,- Eur) – bez bankových poplatkov
Ostatné prepravné náklady – 450,- CAD (295,- Eur) – veterinárne potvrdenia
Prepravné náklady – 1000,- Eur - letenka kuriér + pes na palube
Krytie – 500,- Eur
Základné veterinárne náklady: 100,- Eur (v prípade, že je fenka úplne zdravá a pôrod prebieha bez komplikácií)
Krmivo pre fenku nar rok: cca 100,-
Približné ročné náklady na výstavy: 550,- Eur – bez ubytovania a cestovných nákladov
Ak to spočítame vyjde nám suma 6.475,-. A ešte preukaz o pôvode psa podľa aktuálneho cenníka ÚKK je to celých 7,00 Eur.
Pripomínam, že to ani zďaleka nie sú všetky náklady (ako sú telefóny, prekladateľské služby, čipy, očkovania šteniatok, pasy, doplnky stravy, kozmetika a hlavne čas).  Takže koľko pýtať za šteňa?
Príklady zo zahraničia:
Dospelý pes z USA bez titulov: minimálne 5.000,- USD + preprava
Dospelý pes z USA s titulom Champion: od 10.000,- USD + preprava
Šteňa z USA vo veku do 5. Mesiacov: od 3.500,- USD + preprava
Šteňa z Ruska vo veku do 5.mesiacov: od 3.000,- Eur + preprava
 
Cena našich šteniatok od 8 týždňov veku sa pohybuje od 2.500,- Eur. Cena starších psov vhodných na výstavy a chov (po prezubení) je podstatne vyššia.
Pokiaľ máte záujem o psíka/fenku iba ako mazlíka (puppy for pet) , tieto sú predávané vo veku najmenej 6 mesiacov. Sú to psy/fenky nevhodné do chovu a na výstavy pre nejakú exteriérovú vadu (predkus, podkus, neštandardné sfarbenie a pod.). Nejedná sa o poruchy povahy ani o zdravotné problémy. Ich cena je od 1000,- Eur. Sú chované a predávané ako všetky naše ostatné šteniatka.
 
Copyright © RA-dim | Designed by TemplateMo.com